
- 12 października 2025 (niedziela)
- godz. 12:00
- czas trwania 90 min.
- Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83
- Koncert w języku polskim
- Wstęp biletowany | liczba miejsc ograniczona
- bilet normalny 30 zł
- bilet ulgowy 20 zł*
* Osobami uprawnionymi do zakupu biletów ulgowych (za okazaniem ważnej legitymacji) są: uczniowie i studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści, pracownicy instytucji oświatowych i kulturalnych, członkowie stowarzyszeń twórczych oraz osoby z niepełnosprawnościami.
MOJE GDYBY… GROSIAK I LESSMAN GRAJĄ KULMOWĄ
Koncert dla dzieci (3+) i bliskich im dorosłych
CO?
Koncert poetycki „Moje Gdyby…” to muzyczne spotkanie z poezją Joanny Kulmowej – łódzkiej poetki, która potrafiła mówić do dzieci z humorem, czułością i głęboką wrażliwością. Wiersze autorki kultowej książki „Wio, Leokadio!” w interpretacji Natalii Grosiak, znanej z zespołu Mikromusic staną się śpiewaną opowieścią – jej ciepły głos i wrażliwość stworzą przestrzeń, w której ożyją „drzewióry”, dziecięce pytania, ciekawość oraz tęsknota za beztroską i zabawą. Muzyczna aranżacja Lessmana, łącząca jazz, elektronikę i muzykę alternatywną, nada wymowie wierszy Kulmowej współczesnego sznytu. „Moje Gdyby…” to ambitna, ale przystępna dla każdego, podróż w świat nowoczesnych dźwięków i ponadczasowej, dziecięcej wyobraźni
KTO?
Natalia Grosiak – wokalistka, autorka tekstów, liderka zespołu Mikromusic. Znana z charakterystycznego głosu i emocjonalnych interpretacji. Łączy jazz, pop i muzykę alternatywną.
Lessman – kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Tworzy na styku jazzu, elektroniki i muzyki eksperymentalnej. W projektach dla dzieci stawia na wyobraźnię i nowoczesne brzmienie.
DLA KOGO?
- – dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w wieku 3+
- – dla rodzin
- – dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wszystkich, którzy cenią wartościową sztukę dla najmłodszych
DLACZEGO WARTO?
To nie tylko koncert, ale także spotkanie z żywym słowem, muzyką i wyobraźnią. Poezja Joanny Kulmowej – mądra, zabawna i wzruszająca – w nowej, muzycznej odsłonie staje się inspiracją do rozmowy, refleksji i wspólnego przeżywania kultury.
Dostępność
Budynek Centrum Dialogu jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Posiada szerokie, nieautomatyczne drzwi wejściowe, pozbawione progów, dostępną toaletę. Audytorium znajduje się na parterze, ma podjazd, na widowni są miejsca dla osób na wózkach. Przed budynkiem znajduje się duży parking, z wyznaczonymi miejscami do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Do budynku i audytorium można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Wjazd na parking od ulicy Wojska Polskiego.
W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe: Wojska Polskiego/Centrum Dialogu, Wojska Polskiego/Sporna.
#ŁódzkieBiografie #JoannaKulmowa #PoezjaDlaDzieci #KoncertDlaDzieci

