JUCHO | koncert
Koncert nowego projektu Justyny Chowaniak, znanej szerokiej publiczności z zespołu Domowe Melodie.
Koncert nowego projektu Justyny Chowaniak, znanej szerokiej publiczności z zespołu Domowe Melodie.
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi na czas Festiwalu zamieni się w miejsce spotkań, działań, wytchnienia, prezentacji artystycznych i okołofestiwalowych rozmów.
Wydarzenie towarzyszące instalacji artystycznej „Pasja” Daniela Rycharskiego.
Projekcja video na Placu Wolności autorstwa Krzysztofa Wodiczki realizowana przez Łódzkie Centrum Wydarzeń jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Łódź Wielu Kultur.
Podsumowanie stworzonego specjalnie dla Łodzi projektu oraz okazja do przypomnienia najważniejszych realizacji artysty.
Festiwalowe afterparty w Fabryce Biedermanna – zagra dj Blumental.
Galeria Czynna i Łódzki Szlak Kobiet kierują uwagę na tęczową historię miasta, zapraszając na spacer w stronę Lesbos i Ganimedesa, eksplorujący łódzką queerstorię.
Podczas „Spaceru szlakiem dobrych serc”, który towarzyszy spektaklowi „Klinika ocalenia złamanego serca”, Joanna Podolska opowie o dobrych ludziach, którzy pomagali przetrwać innym trudne chwile, a niekiedy lata.
Debata oksfordzka młodzieży dotycząca różnorodności kulturowej w kontekście migracji. Ekspertka: Oktawia Braniewicz-Zaorska
Co robisz, gdy czujesz, że masz złamane serce? Czy sztuka może wejść w sojusz z medycyną? Czy spektakl teatralny może pomóc ukoić ból po utracie (bliskich osób, związków, domów, krajobrazów)?
Wystawa prac malarskich Krzysztofa Gila w Pracowni Portretu (11 października 2024 – 03 listopada 2024).
Rozmowa Tarasa Gembika (Fundacja w Stronę Dialogu) z artystą Krzysztofem Gilem – wydarzenie towarzyszące wystawie malarstwa.
Dyskusja, w ramach której panelistki zastanawiać się będą nad sposobami obrazowania mniejszości w polskim kinie.
Pierwsza indywidualna wystawa romskiej malarki i pisarki Ceiji Stojki, której twórczość wynikała z głębokiej potrzeby opowiedzenia o zagładzie Romów.
Ptaszkowie Śpiewali to projekt muzyczny skierowany do dzieci i ich opiekunów, muzyka stworzona z miłości do natury, polskiej wsi, lasów, łąk, ptaków, owadów.
Taneczna podróż w czasie, pozwalająca rodzinom zanurzyć się w zwierzęcych fundamentach rozwoju ludzkiego ciała.
Spektakl pierwszego romskiego teatru feministycznego z Rumunii.
Monumentalną przestrzeń Dworca Łódź Fabryczna wypełni rytmiczna, alternatywna muzyka elektroniczna z elementami house’u, disco i synth-popu.
„Wyspa Jadłonomia” to kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci i młodzieży inspirowany książką kucharską „Jadłonomia” Marty Dymek.
“Trolle” to interaktywny, familijny spektakl teatralny dla dzieci w wieku 6-8 lat i ich opiekunów. Towarzyszy mu warsztat, pomagający zebrać przemyślenia i emocje po tym doświadczeniu.
Plastyczno-muzyczny spektakl dla najmłodszej widowni (1,5+) to opowieść o tym, jak przeszłość i teraźniejszość mieszają się w rysunku z gliny.
Pasja to monumentalna, plenerowa instalacja Daniela Rycharskiego przygotowana specjalnie na Festiwal Łódź Wielu Kultur.
Finisaż wystawy artystki wizualnej Agaty Zbylut w Akademickim Centrum Designu.
Warsztaty prowadzone przez artystę i projektanta Pawła Kaźmierowskiego w Akademickim Centrum Designu.
Zapraszamy na Targi Wielu Kultur, czyli kiermasz sztuki i rękodzieła, który będzie się odbywał w dwa festiwalowe weekendy w naszym Centrum Festiwalowym.
Warsztaty antydyskryminacyjne dla szkół średnich na wystawie „Ceija Stojka (1933-2013): Nie mogę zapomnieć”.
Rozmowa z Palestyńczykiem i Izraelczykiem – aktywistami działającymi na rzecz pokoju.
Pokaz pracy warsztatowej projektu edukacyjno-artystycznego „Zapisy (z) Rewolucji”, który jest kulminacją cyklu warsztatów dramaturgicznych, prowadzonych przez Teatr CHOREA oraz Krzysztofa Kopkę.
Grzech Piotrowski, Urszula Dudziak i muzycy z całego świata zagrają w intencji pokoju na scenie Wytwórni.
Wystawa artefaktów: wspomnień, wywiadów, fotografii, obiektów, dokumentów w Galerii Wschodniej (6-13 października 2024).
Wystawa street artu by Gu-Tang Clan z warsztatami sitodruku dla młodzieży.
Wystawa Ingi Levi w Galerii W Y (5-29 października 2024).
Cześć spektaklu inspirowanego badaniami i praktyką Isabelli Tree, w którym najważniejsze role grają nie-ludzcy performerzy: rośliny, bezkręgowce, słońce, ziemia i woda.
Część spektaklu inspirowanego badaniami i praktyką Isabelli Tree, w którym najważniejsze role grają nie-ludzcy performerzy: rośliny, bezkręgowce, słońce, ziemia i woda.
Wernisaż festiwalowy wystawy prac fotograficznych Wojciecha Wilczyka w Kamienicy Hilarego Majewskiego.
Wernisaż prac wybranych w ramach „Identity Inks” – open calla na grafiki ukazujące emancypacyjny charakter kultury queerowej.
Wystawa Mariusza Wilczyńskiego odsłania Łódź lat 60. i 70. przez pryzmat rysunków z filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, łącząc wspomnienia z fikcją.
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi na czas Festiwalu zamieni się w miejsce spotkań, działań, wytchnienia, prezentacji artystycznych i okołofestiwalowych rozmów.
Druga część wydarzenia w ramach współpracy Festiwalu Łódź Wielu Kultur z Narodowym Centrum Kultury Filmowej.
W ramach współpracy Festiwalu z Narodowym Centrum Kultury Filmowej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone pamięci wybitnego reżysera, teoretyka filmu i artysty multimedialnego Haruna Farockiego.
Wyjątkowy, kreatywny, familijny warsztat kulinarny w duchu zero waste, prowadzony przez artystkę wizualną Michalinę Kostecką.
Wokół „400 m2 nadziei” powstanie instalacja w formule „Nieplacu zabaw” dla małych i dużych obserwatorów przygody. Otwarciu będzie towarzyszyła gra terenowa „O czym szumią drzewa?”
Tęgie Chłopy to już marka. Ich koncerty i potańcówki słyną z radosnej energii. Koncert RAKIETA choć skierowany do dzieci porywa odbiorców w każdym wieku!
Rozmowa o postaci Judasza w kulturze chrześcijańskiej i żydowskiej, religijnej i świeckiej
Wykład dr Joanny Talewicz (Fundacja w Stronę Dialogu) oraz spacer do Kuźni Romów.
Spotkanie literackie z niderlandzką badaczką, filozofką i pisarką, autorką książek „Języki zwierząt” i „Zwierzęta mówią” – Evą Meijer.
Debata oksfordzka młodzieży dotycząca możliwości budowania wspólnoty w miejscach, gdzie istnieją podziały społeczne i przemoc. Ekspertka: Monika Bobako.
W niedzielę 8 września 2024 roku zapraszamy na kolejny z Pikników zapowiadających Festiwal Łódź Wielu Kultur.
Łódzka Fundacja Kwela przybliży łodzianom i łodziankom historię wielokulturowej Łodzi. Tym razem dzielnicy Górna! Była to kiedyś prawdziwa mieszanka kultur z niemiecką na czele.
Jeszcze przed oficjalnym startem Festiwalu w Fuzji odbędzie się INDIA DAY! W programie hinduska muzyka, stoisko z tradycyjnymi tatuażami z henny, warsztaty taneczne oraz kino Bollywood.
Na zakończenie INDIA DAY w Fuzji 15 września 2024 o g. 19.00 odbędzie się Polówka! Niezwykła Podróż Fakira, który Utknął w Szafie | reż. Ken Scott | 92 min | komedia Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy […]