Osoba nastoletnia występująca na debacie oksfordzkiej
  • 12 października 2024
  • sobota / godz. 14:00-16:00
  • Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
  • ul. Wojska Polskiego 83

Wstęp wolny

Centrum Dobrej Rozmowy: Różnorodność kulturowa. Czy wspólnota jest możliwa? | otwarta debata oksfordzka

Idea debat oksfordzkich, opiera się na rzeczowej, uporządkowanej dyskusji (pomiędzy dwoma drużynami), ale i – sportowej niemal – rywalizacji. Celem  „pojedynku” jest udowodnienie lub obalenie określonej tezy.

„Różnorodność kulturowa. Czy wspólnota jest możliwa?”  – to debata, w ramach której zostanie podjęta teza dotycząca jednego z ważniejszych wyzwań współczesności: migracji. Dyskusja dotyczyć będzie stereotypów z nią związanych i tego, jak o nich myśleć w kontekście przyszłości świata pełnego niepokoju.

Sam charakter debat ma cel edukacyjny.  Co ważne – jak mówi młodzież – zależy nam na dobrej, merytorycznej rozmowie. Unikamy populizmu. Chcemy pokazać jak można dyskutować na tematy istotne współcześnie

Wśród zaproszonych gości, którzy będą głosem eksperckim towarzyszącym młodzieży, jest Oktawia Braniewicz-Zaorska. W jury zasiądą: Anna Jurek, Natan Chwalewski i Michał Adamiak.

Współorganizator wydarzenia: Stowarzyszenie Dialogu Młodzieży oraz osoby nastoletnie z łódzkich szkół.

Bio

Oktawia Braniewicz-Zaorska – sekretarz Centrum Studiów Migracyjnych UŁ, wykładowczyni AHE w Łodzi oraz stały mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Łodzi. Prawniczka, popularyzatorka praw człowieka, zwolenniczka dialogu. Uczestniczka ponad 150 konferencji naukowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, autorka licznych publikacji  z zakresu praw człowieka, prawa międzynarodowego, politologii oraz stosunków międzynarodowych.

Współorganizator: Stowarzyszenie Dialogu Młodzieży

Dostępność

Budynek Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.