Mały Festiwal | fotorelacja i polecajka
Za nami Mały Festiwal Łódź Wielu Kultur, ale polecamy też inne wydarzenie w Łodzi, które tworzy ten sam kolektyw kuratorski.
Za nami Mały Festiwal Łódź Wielu Kultur, ale polecamy też inne wydarzenie w Łodzi, które tworzy ten sam kolektyw kuratorski.
Z końcem października zakończyliśmy nabór zgłoszeń do programu: Rezydencje badawczo-artystyczne 2024/2025 – Wielokulturowość Łodzi: poszerzanie pola.
To było 10 bardzo intensywnych dni, 60 wydarzeń w 22 lokalizacjach: koncerty, wystawy, spektakle, spotkania, spacery. Dziękujemy wszystkim naszym gościom i gościniom, partnerom, a przede wszystkim publiczności, która uczestniczyła w naszych wydarzeniach, często pomimo niesprzyjającej aury pogodowej.
Niezwykłym koncertem JUCHO, czyli Justyny Chowaniak, zakończyliśmy Festiwal Łódź Wielu Kultur 2024.
W niedzielę 6 października na Dworcu Łódź Fabryczna wystąpił Roosevelt – niemiecki twórca muzyki elektronicznej.
W miniony weekend otworzyliśmy wystawę „Ceija Stojka (1933-2013): Nie mogę zapomnieć” w Muzeum Miasta Łodzi oraz gościliśmy w kilku łódzkich niezależnych galeriach.
Dziękujemy wszystkim za obecność w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w pierwszy festiwalowy weekend. Już teraz zapraszamy do nas na kolejny, równie różnorodny!
Za nami pierwszy dzień Festiwalu Łódź Wielu Kultur: koncert otwarcia w Klubie Wytwórnia oraz instalacja artystyczna w Parku Staromiejskim.
W zeszłym roku opracowaliśmy złożone badanie publiczności, którego wyniki wpłynęły na kształt tegorocznej edycji Festiwalu. Za nami między innymi zmiana koncepcji, nazwy, identyfikacji, daty. Chcemy Was zapytać, co sądzicie o tej nowej odsłonie, a z chętnymi osobami porozmawiać również po Festiwalu. Dlatego zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety.
24 czerwca rusza nowy program: Rezydencje badawczo-artystyczne 2024/2025 – Wielokulturowość Łodzi: poszerzanie pola. UWAGA NABÓR PRZEDŁUŻONY DO 31 PAŹDZIERNIKA
W niedzielę 22 września spacerowaliśmy z Fundacją Kwela szlakiem kultury niemieckiej „od Steigerta do Scheiblera”. Dziękujemy za liczną frekwencję (ponad 150 osób!), wspólnie spędzone 3 godziny oraz tysiące kroków po dawnej Górnej.
Stwórz własny spersonalizowany harmonogram Festiwalu!
„WE” World Orchestra Grzecha Piotrowskiego to cykl koncertów dedykowanych pokojowi na świecie. Głos Artystów z różnych części świata zainauguruje tegoroczny Festiwal Łódź Wielu Kultur. „Grzech Piotrowski wykreował niezwykły projekt muzyczny, który będzie miał globalny wydźwięk i zasięg i będzie muzyczną terapią dla nas wszystkich. Jestem dumna i szczęśliwa będąc ambasadorką tego gigantycznego i bardzo potrzebnego przedsięwzięcia, jakim jest koncert „WE” w wykonaniu World Orchestra”. […]
W niedzielę 15 września w Fuzji odbył się dzień kultury hinduskiej INDIA DAY. To kolejne z wydarzeń zapowiadających Festiwal Łódź Wielu Kultur.
Za nami piknik inaugurujący Mały Festiwal Łódź Wielu Kultur. Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę!
Dziś 5 września w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi odbyła się konferencja prasowa Festiwalu Łódź Wielu Kultur 2024.
Już od dziś w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, a za chwilę również u naszych Partnerów i w wybranych miejscach w Łodzi można znaleźć Festiwalową Gazetę Miej Miejsce.
6 października po raz pierwszy monumentalną przestrzeń Dworca Łódź Fabryczna wypełni MUZYKA. Szczegóły ogłosimy na konferencji Festiwalu Łódź Wielu Kultur w najbliższy czwartek 5 września. Stay tuned!
Mamy zaszczyt poinformować, że projekt „Krzysztof Wodiczko: EMANCYPACJE. Projekcja na pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności w Łodzi”, realizowany przez Łódzkie Centrum Wydarzeń, będzie wydarzeniem towarzyszącym tegorocznego Festiwalu.
Festiwal Łódź Wielu Kultur to kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, które będą się odbywały w różnych miejscach w Łodzi, również tych na co dzień niedostępnych. W tym roku naszą publiczność zaprosimy do niesamowitego, owianego legendą budynku Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Narutowicza 60.
Kolejnym artystą, którego premierowy projekt zaprezentujemy na tegorocznym Festiwalu jest Daniel Rycharski – awangardowy, konceptualny twórca instalacji, zajmujący się tematami prowincji, religijności, chrześcijaństwa, tożsamości osób LGBTQ+
Mamy zaszczyt poinformować, że do grona muzyków, których będzie można posłuchać na tegorocznym Festiwalu, dołącza Andrzej Smolik! Artysta wystąpi z zespołem w ramach projektu „400 m2 nadziei” Michała Zadary. Pierwszy koncert odbędzie się o świcie (!!!), a drugi o zmierzchu w Parku Ocalałych. Zapraszamy!
W sobotę 20 lipca w ramach Festiwalu rozpoczęliśmy fotograficzną przygodę dla młodzieży! A wszystko odbyło się w Centrum Dialogu!
23 czerwca w Parku Ocalałych odbył się piknik z okazji letniego przesilenia. Przyroda, która była motywem przewodnim tego wieczoru posiada niezwykle jednoczącą moc. Przyciągnęła osoby ludzkie w różnym wieku oraz nie-ludzkie – psy i koty – piękne w swojej różnorodności, co widać na zdjęciach.
Festiwal Łódź Wielu Kultur zaprasza serdecznie wszystkie młode osoby do wzięcia udziału w kreatywnym projekcie fotograficznym OBIEKTYWNIE
Zapraszamy na piknik z okazji letniego przesilenia. 23 czerwca g. 16.00-21.00. Park Ocalałych.